• BIST 2.395,90
  • Altın 931.03
  • Dolar 15.9637
  • Euro 16.7741
  • İstanbul 19 °C
  • Ankara 26 °C
  • İzmir 30 °C

  Bin-Ali İn-Ali Hükümeti!

  Bin-Ali İn-Ali Hükümeti!
  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu.

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu.

  CHP lideri, AKP'nin yeni Genel Başkanı Binali Yıldırım'a, kendisini ve ailesinin malvarlığını açıklama çağrısında bulundu.

  65. hükümeti "1. Saray hükümeti" olarak tanımladı.

  Şehit cenazesindeki yumurtalı saldırı hakkında konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu, "Sen Müslüman bile olmazsın" diyerek tepki gösterdi.

  KANDAN BESLENMEYEN TEK PARTİYİZ

  Türkiye'de kandan beslenmeyen tek parti var o da Cumhuriyet Halk Partisi'dir.
  Sakarya'daki işçi kardeşim, bize sadece 1 milletvekili verdiniz, ama biz alın terine önem veriyoruz, insana önem veriyoruz. Oradaki 105 işçi kardeşimin dertlerini de sadece CHP olarak biz gündeme getiriyoruz. Çünkü biz emeğin partisiyiz.
  Asgari ücret zammını alan değil ücretlerini alamayan işçilerin dramı var. Ocak 2016 tarihinden beri çalışıyorlar ama ücretlerini alamıyorlar. Eylem yapıyorlar... Önce Valilik önünde eylem yapıyorlar. Vali duymuyor. Sonra şehir merkezinde 7 katlı binanın çatısına çıkıyorlar. Orada acaba bir allahın kulu sesimizi duyacak mı diye! Sonra geçen çarşamba günü en iyisi biz maden ocağına inelim ölüm orucu tutalım dediler. O işçi kardeşlerimizin seslerini CHP dışında hiç bir parti duymaz, duyamaz da. Biz emeğin ne kadar değerli olduğunu biliyoruz.
  Bütün CHP'li belediyelerde asgari ücret net 1500 TL'dir.

  SEÇİM ÖNCESİ İSTİHDAM SONRA İŞTEN ÇIKARMA

  2016 tarımsal destekleme kararnamesi açıklandı. Ama kararname işsizlik yaratma kararnamesi gibi geziyor. Daha önce tarımı destekleme kararı alınmıştı. Ziraat uzmanı, teknik eleman... Yeni kararname 8 çalışanı 2'ye indirdiler 36 bin TL'lik teşviki de 20 bine indirdi. Seçim öncesi istihdam sonrası işten çıkarıyorsun. Sizi seçimden önce işe alıp sonra işten çıkarıyorlar. CHP iktidarında her köyde en az bir tane ziraat mühendisi olacak.

  KOCATEPE'DE 2 ŞEHİDİMİZİN CENAZESİNE KATILDIM

  Geçen hafta 2 şehidimizin cenazesine katıldım. Kocatepe'deydi. Namazımızı kılarız, duamızı yaparız, helallik istenir, helallik verilir. Bazen helallik verdiğimizle hiç yan yana gelmemiş olabiliriz. Ama değerlerimiz var. Şehit yakınları bazen sitem ederler bize. Dün Pendik'ten bir şehit babasıyla görüştüm. Neden terörü bitirmiyorsunuz diyorlar. Ateş düştüğü yeri yakar. En zor iş şehit ailesiyle yan yana gelmektir. Bir annenin feryadı yürek yakıyorsa bütün dünya yanar. Çocukların babalarını toprağa verdiği değil babaların çocukları toprağa verdiği bir dönemi yaşıyoruz. Allah hiç kimseye evlat acısı vermesin.

  Kim bu işin sorumlusu! Siyasetçi görünce bu işi siz çözeceksiniz diyorlar. Analar şunu diyor; ben ağlıyorum, acıyı da biliyorum ama aynı acıyı başka birisi yaşamasın. Acıyı ben çektim başkaları çekmesin. Acının yarattığı sızıyı ancak ben biliyorum. Bu cenazelerde siyaset doğru olmaz. Cami avlusunda siyaset yapmak bizim kültürümüzde de insanlık anlayışımızda da yoktur.

  Cami ibadet edilen yerdir, insanın manevi dünyasını yaradanla paylaştığı yerdir.
  Hükümet olan soruna çözüm üretmek zorundadır. AKP 14 yıldır Türkiye'nin hiç bir temel sorununu çözmemiştir. Terörü bitireceğiz dediler. 2002'de terörsüz bir Türkiye teslim aldılar. Şehit anneleri gazi anneleri sizlerin vicdanına sesleniyorum. Türkiye'yi bu duruma kim getirdi.

  2002'de terör yoktu şimdi 200 bin kişi Türkiye'de mülteci konumunda. Terör örgütü şehirleri silah deposuna döndürdü. Eğer bu sorunu kendi vicdanına sormazsanız gereğini yapamazsınız.

  SEN MÜSLÜMAN BİLE OLAMAZSIN

  Daha önce gittiğim yerde de bana yumurta attılar. O demokratik hakkını kullandı. Demokraside bunu normal karşılamak gerekiyor. Şehit cenazesini istismar eden, ibadet mekanını istismar eden, namaza saygısızlık eden bir anlayışa asla saygım yok. Ben inanca dine saygılıyım. Hele hele cebine yumurta koyup şehit cenazesine geleceksin. Sen oraya ben Kılıçdaroğlu'na yumurtayı nasıl atarım diye geliyrosun. Senin müslüman olma anlayışını bile sorguluyorum. Sen müslüman bile olamazsın.

  Ben PKK ile görüştüm diyenlere tek bir söz söylemeyenler vicdanını paraya kira verenlerdir. PKK ile görüştüğümü söyleyenler şerefsizdir demişlerdir. Bir şey söylediler mi? Hayır. Çünkü onlar da en az onlar kadar şerefsizdirler. Ben kızıma 8 şehidin olduğu zaman düğün yapsam yer yerinden oynardı. Siz terör örgütüne yardım ve yataklık yapıyorsunuz. Çünkü iki taraf da kandan besleniyorsunuz. Mısır'dkai sağır sultan duysun; siz terör örgütüne yardım ve yayaklık yapıyorsunuz. Bakın benim her sözüme dava açıyorlar ama bu sözüme dava açamıyorlar. Her yerde söyleyeceğiz! Dava açmazlarsa namerttiler.

  DOKUNULMAZLIK OYLAMASI

  CHP'yi eleştirirsem el üstünde tutulursun, sortın sıvazlanır. Eleştiriye karşı bir tavrımız yok. Bizim parti programında ne yazıyor; kürsü dokunulmazlığı hariç dokunulmazlığı kaldırılması. Kim diyor, parti programında yazıyor. Siyaset yapmanın güvencesidir dokunulmazlık. Malı götürmenin değil siyaset yapmanın güvencesidir. Öbür türlü siyaset anlayışını da doğru bulmuyoruz.

  Dokunulmazlıkla ilgili düşüncelerimizi ifade ettik. Neden bakanları dahil etmiyrosunuz? Peki siz niye dokunulmazlıklarınızı kaldırmıyorsunuz? Rüşvet yiyenlerin malı götürenlerin hali aynen duruyor. Eğer içine sinmiyorsa bakanların dokunulmazlıkların kaldırılmasını istemedin. Bakanla vekil dokunulmazlık arasındaki fark şu: Vekillik bittikten sonra mahkeme önüne çıkıyorsun, ama bakansan ömür boyu mahkeme önüne çıkmıyorsun. Çünkü bunda Meclis kararı var. Bizim de dokunulmazlığımız kalktı, korkuyor muyuz, korkmayacağız. Yılmayacağız. Ben düşüncemi özgürce açıkladığımda benim hakkımda soruşturma açan hakim karşısında bunu anlatmalıyım. Kurultayda hangi karar alındıysa onun gereği yapılacaktır.

  Türkiye'nin üzerindeki kara bulutları kimse unutmasın; ama biz mücadelemizi hak yolunda, demokrasi yolunda yapacağız. Bizi hapse atacakmış. Atmazsanız namertsiniz. Demokraside ben bedel ödemeyeceğim bu ülkenin aydınları ödeyecek. Göze alacağız. Demokrasi için göze alacağız.

  20 Mayıs'ta çıktı. Aynı fiili işleyen bir vekilin dokunulmazlığı aynen devam ediyor. Sormayacak mıyız bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. Onların derdi CHP'yi nasıl konuşamaz hale getiremez hale getirebiliriz diyorlar. Yılmayacağız.

  Terörü bitireceğiz yeni anayasa engel bitiremiyoruz. Her yerde söyleyin gelen her şehit cenazesinde söyleyin; ne istedin de yapılmadı. Kanun istedin kanun geldi. Terörü bunlar bitiremez. Kandan beslenenler terörü bitiremez. Bana göre yalan bitti. Bundan sonra terörü bitirmezseniz iki elim yakanızda olacak.

  YARGITAY, DANIŞTAY VE SAYIŞTAY BAŞKANLARININ NE İŞİ VAR RİZE'DE

  Yargıya saygınlık kazandıracak olan da bizzat yargının kendisidir. Geçen gün Yargıtay, Sayıştay ve Danıştay Başkanları Cumhurbaşkanları ile birlikte Rize'ye gitti. Yargıtay Başkanı nje diyordu; yargıya olan güven yerlerde sürünüyor. Yargıya güven sağlamak sizin göreviniz değil mi? Yargı benim için ayak bağı diyene ayak bağı olmaya niye gidiyrosun? Rize'ye çay içmeye gidyorsanız istediğiniz yere gidebilirdiniz. Ben Anayasa2nın 101. maddesine uymuyorum diyor. Anayasayı ihlal ediyorsun, mahkeme kararlarına uymuyorsun, sizin ne işiniz var orada? Siz yargının itibarını ayaklar altına almak noktasında size bir görev mi verildi? O Cumhurun başkanı değildir bir grubun başkandırı.

  AKP KONGRESİ

  Tam bir Kuzey Kore anlayışı. Kalk diyorlar kalkıyorlar, otur diyorlar oturuyorlar. Ağla diyorlar ağlıyorlar. Kendi içinde demokrasi olmayan bir parti ülkeye demokrasi mi getirir? Bir müslüman parti liderini tapınacak hale getirdiler. Ya böyle bir şey olabilir mi? Ne diyorlardı: Erdoğan'a dokunmak ibadettir diyorlardı. Müslümanlıkta böyle bir kural var mı? Allah2ın bütün vasıflarını üzerinde toplamış bizim liderimiz diyordu. Bütün inançlı kardeşlerimin ellerini vicdanlarına koymalarını istiyorum. Erdoğan bizim ikinci peygamberimiz diyorlar. Evet üzülerek söylüyorum; ama milletin gerçekleri görmesini istiyorum. Firavunlaşan bir yapı var karşımızda. Firavun düzenini yıkacağız.

  Firavun düzeninde adalet olmaz, namus olmaz, şeref olmaz. Bunları yeniden biz kazandıracağız. Davutoğlu'nun gidişi Binali'nin gelişi arasında bir parlamentonun etkisi oldu mu? Ayrıl diyor hemen ayrılıyor? İstemiyorum ama mecburum diyor. 21 milyon insan peki "Benim için bir insan daha adam" diyor.

  1. SARAY HÜKÜMETİDİR

  Malı götürenin tepelere çıakrıldığı bir süreci yaşıyoruz. Geldiğimiz nokta bu. 64. Cumhuriyet Hükümeti'ni Saray Darbesi ile yıktılar. Nasıl kuruldu peki yeni hükümet. Bu birinci saray hükümetidir.

  Önce düşük profilli aday aradılar. Binali ne dedi vallahi bin dersen binerim in dersin inerim. Profil arıyorsun vallahi daha düşüğü bende yok dedi. Üstelik ben onlardan daha önce bıyıklıydım dedi. Bunun üzerine saraya davet edilmişti. Bin Ali İn Ali hükümetidir. Bin Ali hem getirmesini hem de götürmesini iyi biliyor.

  Malı götürenin tepelere çıakrıldığı bir süreci yaşıyoruz. Geldiğimiz nokta bu. 64. Cumhuriyet Hükümeti'ni Saray Darbesi ile yıktılar. Nasıl kuruldu peki yeni hükümet. Bu birinci saray hükümetidir.
  Önce düşük profilli aday aradılar. Binali ne dedi vallahi bin dersen binerim in dersin inerim. Profil arıyorsun vallahi daha düşüğü bende yok dedi. Üstelik ben onlardan daha önce bıyıklıydım dedi. Bunun üzerine saraya davet edilmişti. Bin Ali İn Ali hükümetidir. Bin Ali hem getirmesini hem de götürmesini iyi biliyor.

   BİZİM KANIMIZI DÖKMEDEN BU SİSTEMİ GETİREMEZSİN

  Malı götürmeyi bileceksin, nasıl götürmeyi bileceksin ama unutma sırtında bıçak yiyebilirsin. bizde bir söz var her ortaklık bozulur ama suç ortaklığı bozulmaz. Bunların suç ortaklığı var. Binali Bey makama oturunca söylediği ilk cümle: Fiili durumu yasal hale getirmek. Fiili durum böyle ama bizim hukuki duruma uydurmamız lazım .Nasıl yapacaklarmış! Başkanlıkla yapacaklarmış. Bizim kanımızı dökmeden bu sistemi getiremezsin.

  Kilis'e düşen bombalar onların umurunda değil, her gün gelen şehitler onların umurunda değil. 6 milyon işsizimiz onların umurunda değil. Namus sözü veriyorum. Bu ülkede fakirliği bitirmek benim boynumun borcudur.

  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
   UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
   Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
   Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Sosyal Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : [email protected] | Haber Scripti: CM Bilişim